+420774189614

Nejčastější dotazy ohledně tónování autoskel a aplikace autofólií

Jaká je životnost autofólií a jaká je záruka?

Životnost protislunečních autofólií se odvíjí podle druhu a značky použitého materiálu. Kvalitní metalizované autofólie vydrží na vozidle bez jakékoliv změny 10 – 14 let. Tyto řady autofólií většinou pod zkratkami HP (high performance) mají záruku na stálobarevnost a nestane se vám, že by během této doby začaly ztrácet odstín nebo fialovět, což se může někdy stát u levnějších řad autofólií.

Je možné tónovat autoskla i v zimních měsících?

Ano, instalace autofólie je možná v jakémkoliv ročním období a po instalaci můžete bez problému parkovat venku. Běžně instalujeme autofólie v -10°C, -20°C. Jediný rozdíl je, že instalační roztok vysychá o pár dní déle, což je naopak pro fólie někdy lepší něž “rychlé vyschnutí” v horkých letních měsících.

Co dělat po instalaci autofólií?

Těsně po instalaci se nesmí minimálně 3 dny stahovat okna s nainstalovanými autofoliemi. Autofólie se aplikují “na vodu”, a poté minimálně 5 – 14 dní aplikační tekutina vysychá. Po tuto dobu procesu vysychání můžete vidět na sklech vozu tzv. “mapky” po instalačním roztoku a zbytkovou vodu. Zbytková voda se samovolně vypaří a rozhodně se nesmí nijak vytlačovat.

Z jaké strany oken se autofólie instalují?

Autofólie se instalují vždy na vnitřní skla automobilu.

Je potřeba demontovat skla z vozu?

Ne, montáž autofólie probíhá přímo na vozidle.

Lze odstranit autofólie ze skel vozu?

Kvalitní autofólie lze bez jakéhokoliv poškození skel odstranit. Odstraňovat autofólie v domácích podmínkách rozhodně nedoporučujeme. Pro šetrné odstranění, obzvláště u zadních skel s vyhříváním, používáme speciální napařovačku na autofólie.

Péče a údržba o autofólie?

O autofólie není potřeba nijak zvlášť pečovat. Pro čištění můžete použít jakýkoliv čistič na skla. Vyhněte se však jakýmkoliv agresivním chemickým přípravkům.

Je možné si nechat legálně nainstalovat fólie na přední stahovací skla?

Podle vyhlášky Ministerstva dopravy ČR musí mít přední skla u řidiče a spolujezdce minimálně 70% propustnost světla. Na trhu jsou v dnešní době autofólie, které tuto danou propustnost po instalaci splňují. Většinou se jedná o termoizolační autofólie, které odráží teplo, ochraňují před UV zářením a snižují teplo ve vozidle. Tyto autofólie, které splňují 70% propustnost světla, pouze decentně “zabarví” autoskla. Instalují se tedy především z praktických důvodů.